Prodejna Klatovy uzavřena, eshop v provozu. Osobní odběry objednávek a zboží pondělí a čtvrtek, ostatní dny lze vždy po 17. hodině po domluvě..

Zvezda obrněné vozidlo BTR-70 APC Afganistán (1:35)

  • EAN: 4600327035578
  • Výrobní číslo: ZV-3557
  • Výrobce: Zvezda
Značky
Zvezda
Skladová dostupnost
K objednání: 1 ks

719,00 Kč

Hlídat cenu
Charakteristika

Plastikový model Zvezda 4825 - military obrněné vozidlo BTR-70 APC Afganistán v měřítku 1:35 ke slepení. Stavebnice obsahuje 208 dílků, délka modelu je 210 mm.Informace o předloze

BTR-70 je sovětské, resp. ruské osmikolové obojživelné obrněné vozidlo, které je pokračovatelem svého předchůdce BTR-60. Bylo vyvinuto v 70. letech 20. století a poprvé se na veřejnosti představilo roku 1980 v Moskvě na vojenské přehlídce. Stejně jako jeho předchůdce je i toto vozidlo určeno pro přepravu mechanizovaných jednotek a jejich přímou podporu. Mělo silnější motor, zlepšené pancéřování, lepší přístrojové vybavení. Po rozpadu SSSR ho vlastní zejména nástupnické státy.Tato úprava známého obrněného transportéru byla charakteristická výhradně pro omezený kontingent sovětských vojsk v Afghánistánské republice. Partyzánská povaha bojů odhalila zranitelnost obrněných transportérů vůči ohni ručních protitankových zbraní a min strašidel. Ke zvýšení palebné síly byl přímo na věži obrněného transportéru přivařen stojanový granátomet AGS-17 a shora byly k trupu připevněny nádoby na vodu a rezervní kolo, které vytvářely další ochranu před kulkami a střepinami.