Prodejna Klatovy je otevřena vždy v pondělí a ve čtvrtek. Navštivte náš nový eshop na www.hobix.cz, kde najdete skladovou nabídku na prodejně - vše ihned k odběru nebo zaslání!!! Tento starý eshop již není z důvodu špatné funkčnosti aktualizován a bude postupně ukončen. Objednávat skladové věci můžete nadále. Na prodejně je k objednání kompletní sortiment modelářských velkoobchodů.

Záruční a mimozáruční servis

Záruční a mimozáruční servis

Co poslat k reklamaci a co k mimozáruční opravě? Následující řádky vám napoví zda má smysl reklamovat, nebo rovnou objednat náhradní díly.

Modely létající:

Zde je to jednodušší, vzduch má poměrně stálou hustotu, obvykle se nebourá. Pokud je model havarovaný, na reklamaci čehokoliv na něm můžete zapomentout, s jedinou výjimkou a tou je vysílač, pokud nebyl ve styku s vodou. Motory, regulátory a serva u nehavarovaných modelů bez problémů opravujeme a měníme, pokud nepřesáhly morální životnost, která může být kratší než záruční doba.

Modely lodí:

Opět bez větších problémů, kvalitní RTR sety musí vydržet dlouhý provoz, pokud jsou správně udržovány a např. nenecháte v lodi vodu a část vybavení zrezne. Jízda na moři je na vlastní riziko a případná reklamace nefunkční elektroniky prakticky nemožná - koroze od mořské vody se vždy pozná. Reklamovat nelze stejnosměrné motory, pokud od zakoupení uplynulo více jak 6 měsíců, nebo je motor prokazatelně opotřebovaný.

Drony:

Pokud nebyl havarovaný, tzn. nenese žádné stopy styku se zemí jinde než na podvozku, je možné bez problémů reklamovat vše s výjimkou stejnosměrných motorů. Pozor na namotaná vlákna na hřídelích pokojových dronů - spolehlivě motor odejde. Pokud byl dron jakkoliv nabouraný  - i převrácení na zemi a je viditelně odřený atd. nelze na něm již uplatnit jakoukoliv záruční opravu s výjimkou vysílače.

Modely aut:

Zde je situace nejsložitější. Nemáme žádnou kontrolu nad tím, jak s modelem jezdíte, proto předpokládáme horší zacházení a běžnou údržbu, než by mělo být. Modely hrubé zacházení bez problémů snesou, ale prostě musíte počítat s tím, že se něco může pokazit nebo rozbít a budete si muset koupit náhradní díly. Pokud to neakceptujete, model auta si nekupujte. Auta jsou voděodolná, ale nejsou to ponorky - pokud se s modelem prokazatelně jezdilo ve sněhu, vodě a blátě, nemůžete již na něm reklamovat nic s výjimkou vysílače. Spálené motory a regulátory lze akceptovat k reklamaci jen u nejvýkonnějších modelů typu Traxxas X-MAXX, kde se předpokládá, že budou jezdit v extrémních terénech.

Reklamovat (s vysokou pravděpodobností úspěšně, pokud nebyly pod vodou) na autech lze:
Vysílače a přijímače
Baterie ihned po zakoupení
Stejnosměrné regulátory crawlerů a expedičních aut
Regulátory a střídavé motory nejvýkonnějších modelů
Elektronické části serv řízení

O reklamaci se ani nesnažte u těchto závad a rovnou si objednejte náhradní díly, ušetříte čas i peníze:
Jakékoliv mechanické poškození (pozor na zimu a mráz - plasty jsou křehčí a snadněji prasknou)
Stejnosměrné elektromotory a regulátory (může dojít ke spálení vlivem přetížení)
Prasklé převody serv řízení
Opotřebovaná kola a pěnové výplně
Baterie déle po zakoupení kromě Traxxas iD, nabíjených iD nabíječi

Elektronika a RC vybavení

Reklamovat (s vysokou pravděpodobností úspěšně, pokud nebyly pod vodou) lze:
RC soupravy a přijímače, moduly
Serva ihned po zakoupení před montáží do modelů (otestujte co nejdřív)
Regulátory a motory ihned po zakoupení (otestujte co nejdřív)
Ostatní elektroniku neuživatelsky modifikovatelnou (FPV, měření atd.)
Akumulátory ihned po zakoupení

O reklamaci se ani nesnažte, ušetříte čas i peníze:
Regulátory otáček, kromě přímo určených ko konkrétních modelů (spálený nadměrným odběrem proudu nebereme)
Totéž u elektromotorů
Totéž u serv a dalšího vybavení
Jakékoliv elektronika vymontovaná z BNF a RTF modelů (může se předpokládat předchozí náraz)
Již použité akumulátory

Velmi problematické je řešení reklamací havarovaných modelů po údajném výpadku řízení a ztrátě kontroly nad modelem. Pokud se jedná o model drahý, je to jistě extrémně nepříjemné. Nelze však v žádném případě požadovat úhradu modelu po závadě vysílače - drahé modely si můžete pojistit. Pokud létáte s drahými modely, pořiďte si vysílač Futaba s modulací FASSTest - riziko pádu snížíte na absolutní minimum. Vždy je třeba počítat s tím, že model může havarovat. Pokud se s tím nechcete smířit, bude lepší s modely nelétat.