Traxxas Rustler 1:10 VXL 4WD TQi RTR bez aku

TRA67076-4
11 159,00 Kč

Hlídat cenu
Zboží je nedostupné
Hlídat dostupnost

Traxxas Rustler 1:10 VXL 4WD TQi RTR bez aku

Zcela nový Rustler® 4X4 VXL je výkonný RC model auta s brutálním výkonem, který dodává bezúdržbový střídavý motor Velineon 3500kV s regulátorem VXL-3S. Ohromná síla motoru je přes převodovku, třecí spojku a diferenciály přenášena na čtyři kola Talon™ 2.8”. Rychlou výměnu až 3S LiPo akumulátorů zajistí bezsponková, rychloupínací karoserie s designovým motivem ProGraphic.

Jedná se o fantastický univerzální model, vhodný jak do terénu, tak na asfalt s koly se silničním vzorkem, např. Dynamite Speedtreads nebo Traxxas Anaconda. Pokud si pořídte tento model, dost pravděpodobně už nebudete chtít žádný jiný. Proti stejnosměrné verzi se tato se střídavým motorem rozhodně vyplatí, jelikož obsahuje krom Velineon motoru a střídavého regulátoru lepší vysílač TQi při příplatku jen 2500,- korun. Samotné combo Velineon 550 motor s regulátorem stojí jako náhradní díl 9000,- korun! 

Informace k akumulátorům a nabíječkám:

Součástí balení není nabíječ a akumulátor. Doporučujeme dokoupit jeden z nabíječů EZ-PEAK iD a akumulátory Traxxas LiPol, které mají výrazně vyšší kapacitu, vyšší výkon a zároveň nižší hmotnost než NiMH, na které model také může jezdit, ale nedoporučujeme to. iD nabíječ umožňuje nabíjet všechny typy akumulátorů a je bezpečný s jednoduchou obsluhou, jelikož se nastavuje automaticky dle připojeného akumulátoru, umožňuje rychlejší a pohodlnější nabíjení. Pro tento model doporučujeme akumulátor 7,4V 5800mAh, se kterým model pojede zhruba 30-50 minut dle stylu jízdy. Model lze provozovat s akumulátory 11,1V, kdy dosáhne až 105 km/h, doporučujeme přídavné chlazení motoru a regulátoru. Kompatibilní je akumulátor 4000mAh nebo 6400mAh krátká verze s druhým bateriovým držákem z balení modelu. Aku 5000 mAh lze použít, ale je nutné použít vysoký bateriový držák a podložit ho pěnovou kostkou.

Doporučené příslušenství najdete dole na stránce.

 

Traxxas Rustler 1:10 VXL 4WD TQi RTR

Model který dosáhne rychlosti až 100 km/h, vždy udržíte v ideální stopě díky elektronické stabilizaci řízení TSM, která dodá ještě více zábavy každé jízdě.

traxxas/TRA67076-4_24.jpg

Modulární šasi

Zcela nové modulární šasi Rustleru 4x4 snadno demontujete na části jen za pomoci šroubováku. Během minuty máte přístup ke všem důležitým součástem, nastavení modelu a servisní údržbě. Pevné, zesílené nárazníky chrání model před nárazy, zároveň jsou navrženy tak, aby byly zachovány vysoké nájezdové úhly.

traxxas/TRA67076-4_29.jpg

Střídavý motor Velionen 3500 Kv

Střídavý motor Velineon 3500 kV dodává extrémní výkon s téměř nulovou údržbou. Silné a teplotně odolné neodymové magnet, vysokorychlostní ložiska a čtyř pólové vinutí, zajišťují plynulý chod a dlouhou životnost. Inovované lože drží motor bezpečně na místě za pomocí jediného šroubu, díky kterému snadno nastavíte zubovou vůli. 

traxxas/3355R_nowires.jpg

Elektronický regulátor Traxxas VXL-3S

Voděodolný elektronický regulátor Traxxas VXL-3S se třemi jízdními režimy, podporou moderních vysokokapacitních LiPo akumulátorů a snadným ovládáním tlačítkem EZ-Set™. Regulátor VXL-3S je vybaven tréninkovým režimem, který omezuje plný plyn na úroveň 50%. Díky tomu se mohou začínající řidiči nebo děti postupně seznámit s vlastnostmi modelu a připravit se na plnou sílu auta. Tepelná ochrana, pozlacené konektory, jednoduché ovládání a intuitivní signalizace dvoubarevnou LED diodou.

Režimy regulátoru VXL-3S

 • Sport: Výchozí režim, je možná jízda vpřed, brzdění a jízda vzad.
 • Race: Režim vhodný pro závodění. Je možná jízda vpřed a brzda; zpátečka není k dispozici.
 • Training: Režim vhodný pro děti nebo začínající jezdce. Je možná jízda vpřed s omezením výkonu na 50%, brzda a jízda vzad opět s omezením výkonu na 50%.

traxxas/6533-TQi-TSM-Receiver-Top.jpg

Traxxas Stability Management

Stabilizační systém Traxxas Stability Management (TSM) umožňuje zažít nejen výkon, rychlost, zrychlení a projíždění zatáček extrémní rychlostí, ale zaručuje mnohem jednodušší řízení a kontrolu na kluzkých površích jako je prach, hladký beton nebo dokonce led a sníh.

V přijímači je MEMS 3-osé gyro a akcelerometr, který řádově 100x za vteřinu vyhodnocuje pohyb modelu a vhodnými zásahy do řízení předních kol korigují směr jízdy modelu. Traxxas TSM neomezuje výkonu motoru - nad výkonem motoru máte 100% kontrolu. Algoritmy jsou vyladěny pro každý model zvlášť. Míra asistence se nastavuje pomocí multifunkčního ovladače na vysílači či případně v aplikaci Traxxas Link.

traxxas/TRA67076-4_30.jpg

Černá chromová kola s pneumatikami Talon EXT 2.8” 

Velká 2,8 " černá chromová kola poskytují přesné řízení a velkou světlou výšku do terénu. Pneumatiky Talon s agresivním vzorkem převedou maximum síly motoru na všechny typy povrchů. Šířka pneumatik zároveň dodá novému Rustleru stabilitu.

traxxas/TRA67076-4_31.jpg

Olejové tlumiče

Olejové tlumiče s vysokým zdvihem využívají duální X-kroužky pro dokonalé utěsnění a perfektní chod. Robustní design v kombinaci s vysokým objeme oleje dokáže absorbovat i tvrdé nárazy v těžkém terénu. Tlumiče si můžete naladit podle svých představ úpravou pružin a změnou viskozity oleje.

traxxas/TRA67076-4_33.jpg

Rychlé digitální servo

Vysoká rychlost a elektronická stabilizace TSM vyžadují silné a rychlé servo, proto je Rustler vybaven vysokorychlostním digitálním servem s ložisky. Pro ochranu serva bez ztráty přesnosti, bylo řízení vybaveno integrovaným servo-saverem Dual-bellcrank. 

traxxas/TRA67076-4_25.jpg

Robustní prvky náprav 

Ramena náprav jsou vyrobena z odolného kompozitního materiálu pro maximální odolnost. Nový Rustler je tak ještě odolnější proti nárazům. Poloosy byly vyztuženy v namáhaných částech a dokáží přenést na kola ohromný točivý moment střídavého motoru. 

traxxas/TRA67076-4_26.jpg

Třecí spojka 

Ochranu pohonnému systému přidává nastavitelná třecí spojka, která zajistí plynulý, ale agresivní rozjezd bez ztráty trakce. 

traxxas/TRA67076-4_27.jpg

Bezsponková karoserie

Karoserie ProGraphic je nově vyztužena rámem a díky jednoduchému upínacímu systému je výměna baterií rychlá a bez ztráty sponek. Karoserií stačí pouze vpředu intuitivně zasunout a na zadní straně jedním pohybem klipu zajistit.

traxxas/TRA67076-4_19.jpg

Lišta Wheelie Bar

Zadní kolečka Wheelie Bar jsou nezbytná na modelu s takovým výkonem, jako je nový Rustle 4x4 VXL. Zesílena zadní lišta s kolečky poskytuje ochranu přítlačnému křídlu a brání převrácení modelu při přidání plného plynu. 

Vlastnosti

 • Robustní modulární šasi
 • Rychlost až 100 km/h
 • Výkonný střídavý motor 3500 kV
 • Regulátor VXL-3S s třemi jízdními režimy
 • Podpora 3S LiPo akumulátorů
 • Rychlé digitalní servo se servo-saverem
 • Elektronická stabilizace TSM
 • 2-kanálový vysílač TQi
 • LCG šasi s nízkým těžištěm
 • Bezsponková ProGraphic karoserie
 • Olejové tlumiče s dlouhým zdvihem a X-kroužky
 • Kola pneumatiky 2.8” Talon™

Traxxas Rustler 1:10 VXL 4WD TQi RTR

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta Traxxas v každém případě potřebujete mazací sprej nanoprotech Home a montážní sadu nářadí. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta Traxxas/ECX/Vaterra.

Lepidlem na šrouby se zakápne závit nebo hlavička šroubu, čímž dojde k jeho fixaci a vibrace způsobené jízdou nedovolí povolení šroubového spoje. Lepidlo na šrouby má speciální složení, které umožňuje snadné povolení šroubového spoje přiměřeným momentem, aniž by došlo k poškození hlavy šroubu. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo, takto zalepený šroub by mohlo být nemožné vůbec povolit! Z naší nabídky doporučujeme středně pevné lepidlo značky Fusion.

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy. Z naší nabídky silikonových olejů doporučujeme silikonové oleje TLR, Traxxas, Medial Pro aj. - viz doporučené příslušenství.

S veškerými opravami a úpravami vám rádi poradíme - součástí sady je naše zákaznická karta pro přednostní technickou podporu.

Dostupné barvy

Traxxas Rustler 1:10 VXL 4WD TQi RTR bez aku je k dispozici ve 2 barevných variantách. Pokud máte zájem o konkrétní barvy, uveďte je prosím do poznámky v objednávce. Infomace o skladové dostupnosti jednotlivých variant jsou pouze orientační.

Červená

Červená

Zelená

Zelená

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu je nutné doplnit pohonný pohonný akumulátor, nabíječ a 4 AA baterie do vysílače.

 

Hmotnost

1690 g

Rozměr (A) mm

477

Rozměr (C) mm

329

Rozměr (D) mm

289

Rozměr (E) mm

29

Čistá hmotnost (g)

2320

Napájecí napětí (V)

7,4-11,1

Počet článků aku

2-3

Silový konektor

Traxxas

Kapacita (mAh)

3000-6000

Počet kanálů

2

Pásmo a modulace

Traxxas TQi 2.4 GHz

Regulátor

VXL-3s

Elektro pohon

Střídavý Velineon® 3500

Náhon

4WD

Podvozek

Kompozitový nylonový

Pneumatiky

Talon

Karosérie

Truggy Stadium Truck

Měřitko

1:10

Délka

445 mm

Šířka

311 mm