Prodejna Klatovy uzavřena, eshop v provozu. Osobní odběry objednávek a zboží pondělí a čtvrtek, ostatní dny lze po domluvě - volejte.

Revell figurka Carabinier (1:16)

  • EAN: 4009803028026
  • Výrobní číslo: RVL02802
  • Výrobce: Revell
Značky
Revell
Skladová dostupnost
Dočasně nedostupné
Hlídat dostupnost

399,00 Kč

Hlídat cenu
Charakteristika

Plastikový model Revell 02802 - figurka Carabiniere v měřítku 1:16 ke slepení. Stavebnice obsahuje 38 dílků, výška modelu je 137 mm, obtížnost 3.Informace o předloze:

Carabinieri formálně Arma dei Carabinieri jsou národní četnictvo z Itálie, kteří primárně vykonávají domácí policejní povinnosti. Je to jedna z hlavních italských donucovacích orgánů spolu s Polizia di Stato a Guardia di Finanza. Stejně jako u Guardia di Finanza, ale na rozdíl od Polizia di Stato, Carabinieri jsou vojenská síla. Jako čtvrtá pobočka italských ozbrojených sil spadají pod pravomoc ministerstva obrany; pro činnosti související s vnitrozemským veřejným pořádkem a bezpečností funkčně závisí na ministerstvu vnitra. V praxi dochází k významnému překrývání mezi pravomocí Polizia di Stato a Carabinieri, kteří jsou kontaktováni na samostatných tísňových telefonních číslech. Na rozdíl od Polizia di Stato mají Carabinieri odpovědnost za policejní dohled nad armádou a řada členů se pravidelně účastní vojenských misí v zahraničí.Byly původně založeny jako policejní síly Sardinského království, předchůdce Italského království. Během procesu sjednocení Itálie byli Carabinieri jmenováni „první silou“ nové národní vojenské organizace. Přestože se Carabinieri pomáhal při potlačování opozice během pravidla Benita Mussolini, oni byli také zodpovědní za jeho pád a mnoho jednotek bylo během rozpuštěny druhé světové války ze strany nacistického Německa, což vedlo k velkému počtu Carabinieri vstupujících do italské hnutí odporu.V roce 2001 byli odděleni od armády a stali se samostatnou pobočkou italských ozbrojených sil. Carabinieri mají policejní pravomoci, které mohou být vykonávány kdykoli a v jakékoli části země, a jsou vždy oprávněni mít přidělenou zbraň jako osobní vybavení ( pistole Beretta 92 FS).Carabinieri jsou často označováni jako „La Benemerita“ (The Repiable nebo The Meritorious), protože jsou důvěryhodnou a prestižní institucí činnou v trestním řízení v Itálii. První oficiální účet použití tohoto termínu se odkazovat na Carabinieri se datuje k 24. červnu 1864.Informace o modelu:


  • Detailní rysy obličeje.

  • Podrobná uniforma a insignie.

  • Puška.

  • Výstavní podstavce s různými povrchy.

  • Autentická obtisková sada.