Nová DX6 - preview

Nová DX6 - preview

Tohle bude šestikanálová bomba

Spektrum právě dal do prodeje novou verzi šestikanálu DX6 a skutečně je se na co se těšit, protože ze značkových produktů v této cenové kategorii se jí nic ani nepřibližuje - pokud pomineme Taranis a spol.

Pojďme se v krátkosti podívat, o co jde. Jedná se o nástupce DX6i ale v podstatě to je celé nové rádio. Design je perfektní, vypadá podobně, jako DX9, anténa není natáčecí, ale pevná a vypadá to, že kolmá anténa je v držadle. Proti staré DX6i přibyly gumové gripy, kniply s ložisky a třeba software AirWare, vše známé dosud jen z DX7 a vyšších modelů. Nová DX6 se již nedodává ve dvou modech, ale jen v jednom, který jde předělat, opět jako u vyšších modelů. Displej je podsvícený a velikostí a grafikou opět připomíná vyšší modely, napájení zůstalo na 4AA články, ale alternativně jde napájet i LiIon akumulátorem.

Nově je podporována telemetrie a to pozor - s hlasovým modulem, který je u stávajících Spektrum pouze u verze 9 a vyšších. Pokud budou třeba i proporcionální stopky s hlášením času, zatím nevíme. Rádio má paměť až na 250 modelů, což je samozřejmě spíše marketingový tah, přenos dat se dělá pomocí SD karty - můžeme jednoduše zálohovat, upgradovat firmware, nebo přenášet nastavení na jiná rádia. Přibyla také funkce bezdrátového trenéra, nově až pět letových režimů a pět mixů místo dvou. Naopak zmizelo pro elektrolety zbytečné tlačítko chcípání motoru (spalovacího), nově je nahrazeno páčkou, takže funguje i pro elektrolety jako bezpečnostní spínač.

Jedinou výtkou je jen 6 kanálů, ale možná je to spíš výhoda kvůli menšímu počtu ovládacích prvků - vypadá to velmi přehledně a ergonomicky, nemusíte pak řešit "sakra, kam jsem si jen napípal ten ... " jen létáte. Ostatně co potřebujeme na běžné létání s malými motoráky nebo jednoduššími větroni - dvě křidélka, směrovka, výškovka, plyn, klapky přes V kabel a když oželíme diferenciaci, zbyde kanál i na případný zatahovací podvozek.

Rádia již máme na cestě a budou někdy začátkem června. Hned bude následovat ostrý test a zařazení do e-shopu, v prodeji bude v sadě s přijímačem AR610 za 5599,- korun a samozřejmě jen u nás k němu dostanete tričko a čepici s logem Spektrum.