Oznámení: z důvodu praktické likvidace maloobchodu „vládními opatřeními“ je provoz prodejny a e-shopu do podzimu 2021 zásadně omezen = mám jinou práci. Prodejna Klatovy je otevřena pouze v pondělí a pouze v pondělí expedujeme objednávky z e-shopu. Objednávat přes e-shop je nyní možné pouze skladové zboží z prodejny. Objednávky kompletního sortimentu Astra a Pelikán mailem, telefonem a osobně bez omezení. Pro více info volejte. Těším se na shledání na podzim - prosím vydržte to a nenechte váš místní modelářský obchod zcela zkrachovat.

Nejčastější závady a jejich řešení

Nejčastější závady a jejich řešení

V případě, že si myslíte, že s vaším modelem něco je, v první řadě si znovu prostudujte manuál, většina závad jsou snadno odstranitelné banality.

Prodáváme jen spolehlivé a kvalitní věci, jejichž poruchovost je malá. Pokud na nic nepřijdete, nejprve nám napište, vyhnete se tak posílání do našeho servisu a nákladům s tím spojených. K u nás koupeným modelům poskytujeme poradenství zdarma, pokud jste model koupili jinde, prosím obraťte se na vašeho obchodníka. Pokud vám poradit neumí, příště si model kupte u nás :-)
Máte sofistikovaný RC model, ne hračku, proto se nad tím zamyslete - posunete se ve znalostech dál a příště si poradíte. Nebojte nic rozebrat (kromě dronů Yuneec) jsou to modely a jsou na uživatelské zásahy připraveny.

- V případě, že se po přečtení manuálu nepovedlo závadu odstranit zkuste ještě toto:

- Zkuste to vypnout, odpojit baterii a znovu zapnout - vyřeší se tím až překvapivě hodně problémů.

- Zkontrolujte napětí pohonných baterií a napětí baterií ve vysílači (ano, i nové baterie do vysílače mohou být vybité a vysílač nebude fungovat).

- Nejprve model důkladně zkontrolujte a zbavte všech nečistot. Zaseklý schovaný kamínek může způsobit pěknou paseku.

- Zkontrolujte správné zapojení všech elektrických kontaktů, např. po jízdě ve vlhku můžou konektory zoxidovat a ztratit kontakt.

- Zkontrolujte neporušenost veškeré kabeláže.

- Pokud model vůbec nereaguje, je možná chyba spárování vysílače s přijímačem - znovu spárujte dle návodu

- Pokud auto zatáčí, ale nereaguje na plyn, je třeba znovu zkalibrovat regulátor otáček.

- Pokud jede jen vpřed a necouvá, nebo naopak, může být špatně nastavený regulátor otáček - resetujte nastavení.

- Pokud auto jede, ale nezatáčí, nebo zatáčí špatně, je chyba v servu řízení nebo pákách řízení.

- Pokud auto jede, ale píská a má špatnou akceleraci, zkontrolujte správné seřízení třecí spojky.

- Pokud servo řízení vrčí, ale kola nezatáčí nebo zatáčí špatně, strhli jste v něm ozubená kola.

- Pokud servo reaguje a otáčí se správně, ale kola se otáčí pomalu nebo málo, zkontrolujte, zda je správně utažená pružina servo saveru (pokud umožňuje utažení)

- Pokud auto jede špatně, opět - zkontrolujte ložiska a pohyblivé součásti, zda nejsou znečištěné.

- U dronů a letadel zkontrolujte tlačítka trimů, obzvlášť u plynové páky, případně resetujte řídící jednotku a gyroskop.