Prodejna Klatovy je otevřena vždy v pondělí a ve čtvrtek. Navštivte náš nový eshop na www.hobix.cz, kde najdete skladovou nabídku na prodejně - vše ihned k odběru nebo zaslání!!! Tento starý eshop již není z důvodu špatné funkčnosti aktualizován a bude postupně ukončen. Objednávat skladové věci můžete nadále. Na prodejně je k objednání kompletní sortiment modelářských velkoobchodů.

Losi lmt monster truck 1:8 4wd rtr grave digger

 • EAN: 605482718681
 • Výrobní číslo: LOS04021T1
 • Výrobce: Losi
Značky
Losi
Obsah balení

Balení obsahuje kompletně sestavený RC model auta Losi Lasernut U4 1:10 s nainstalovaným střídavým motorem 550 1900 ot/min/V, střídavým regulátorem Firma 130 A, servem řízení S614 a RC přijímačem Spektrum SR6100AT se stabilizací AVC. Volantová RC souprava Spektrum DX3, 4xAA baterie do vysílače, pastorek se 14 zuby, nástrčný klíč na matice kol, trubička antény, imbusové klíče a podrobný návod k použití v angličtině, němčině, francouzštině, italštině a češtině. Pro zprovoznění potřebujete pohonný LiPo akumulátor a nabíječ na pohonný akumulátor.


Charakteristika

Hledáte všestranný RC model auta? Licencované RC auto Rock Racer Losi Lasernut U4 v měřítku 1:10 nabízí jak svělou průchodnost terénem, tak i vysokou maximální rychlost! Model je dodáván kompletně sestavený přiravený k jízdě hned po vybalení. Pohon je zajištěn střídavým motorem a regulátorem, náhon na všechna 4 kola. Z výroby je RC auto osazeno efektním LED osvětlením. Nápravy mají nezávislé zavěšení s hliníkovými olejovým tlumiči a příčnými stabilizátory. Přijímač s nastavitelnou elektronickou stabilizací AVC model automaticky udržuje v rovné jízdě i při vysokých rychlostech. Díky RC soupravě Spektrum STX3 s telemetrií máte přehled o nabití pohonného akumulátoru v modelu.



Vlastnosti RC modelu auta Losi Lasernut U4


 • Osvědčená platforma TEN 4WD na hliníkovém podvozku

 • Střídavý regulátor Spektrum 130A s podporou Smart technologie

 • Pohon výkonným střídavý motorem Spektrum Firma řady 550

 • RC přijímač Spěktrum SR6100AT s telemetrií a nastavitelnou elektronickou stabilizací AVC.

 • RC vysílač Spektrum DX3 s integrovanou telemetrií

 • Voděodolné komponenty elektroniky

 • Olejových stavitelných tlumičů s pělmerem pístu 12 mm s extra dlouhým zdvihem

 • Oficiálně licencovaná karosérie a klec Lasernut Racing

 • Oficiálně licencované pneumatiky BFGoodrich® Mud-Terrain T/A® KM3

 • Oficiálně licencované disky Raceline 2.2 s měděnou povrchovou úpravou

 • Detailní kokpit s figurkou řidiče nejen skvěle vypadá, ale zamezuje vniku nečistot do šasi

 • Tři diferenciály s ocelovými ozubenými koly s olejovou náplní, Změnou vizozity oleje můžete změnit svornost diferenciálu.

 • Světelná lišta s 12 vysoce svítivými LED



Osvědčený podvozek konstrukce Losi TEN

Legendární, vysoce výkonná platforma Losi TEN se vyznačuje velmi odolným hliníkovým podvozkem a nezávislého zavěšení kol. Základem je lehké hliníkové šasi, ke kterému jsou upevněny jednotlivé částí pohonu a elektronika. Těžiště auta je tak položeno velmi nízko, získáte tak výhodu před ostatními hlavně při průjezdu zatáčkami. Samozřejmostí je plně nastavitelná geometrie.



Regulátor Spektrum SMART

Střídavý regulátor Spektrum Smart Firma 130A je voděodolný, plně programovatelný a má nainstalován konektor IC5 pro vysoké proudové zatížení. Elektronika regulátorui je kompletně zalita ve speciální zalévací hmotně, která brání vstupu vlhkosti či nečistot. Tlačítka jsou pod pryžovým krytem. Regulátor je kompatibilní s 11.1 V i 14.8 V LiPo akumulátory.



Oficiální licence pro karosérii s klecí

Karosérie U4RC, inspirovaná závodem Lasernut Licensed Race je vyrobena s originální grafickou úpravou, která se vyrábí ve dvou různých barevných variantách. pro praktické použití je karosérie vybavena odklápěcí klecí, pro snadný přístup k baterii.



Oficiálně licencované disky a pneumatiky

Model je postaven na licencovaných závodních discích Raceline 2.2 a pneumatikách BFGoodrich KM3 s agresivním dezénem běhounu, který zvládne jakýkoli terén.



Voděodolná* elektronika

Lasernut U4 má nainstalovány voděodolné* komponenty, patří k nim přijímač, servo řízení a regulátor. Regulátor má desku elektroniky zalitou ve speciální hmotě proti vlhkosti, velký aktivní chladič účinně odvádí teplo z výkonových součástí. Podrobnosti k jízdě ve vlhkém prostředí naleznete v návodu k obsluze.



Hliníkové účinné tlumiče plněné olejem

Pro komfortní jízdu má Lasernut U4 nainstalovány hliníkové olejové 12mm tlumiče s vinutými pružinami, které mají možnost nastavení a vyladění odpružení pro konkrétní tratě tak, aby model zvládl jízdu i v tom nejnáročnějším terénu.



Hliníkový podvozek

Podvozek se skládá z 3mm eloxované hliníkové podvozkové desky se 4mm horní deskou. Na podvozku je nainstalována realistická klec z houževnatého plastu s karosérií a kokpitem, ve kterém jsou figurky jezdců. Model díky tomu velmi realisticky vyhlíží a při jízdě je k nerozeznání od skutečného auta.



Světelná bílá lišta a dvojice boxů se žlutými LED

Zábava se nemusí zastavit, ani když slunce zapadne. V horní části pod střechou karosérie je světelný pás dvanácti LED diod, který má více než dostatek světla pro jízdu v noci. Navíc na bocích karosérie jsou dva boxy po 4 světlech, které doplňnují osvětlení.



Stavitelné spojovačky

Pro větší přizpůsobivost podmínkám na trati a možnosti ladění, jsou standardně u modelu Lasernut U4 nainstalovány nastavitelné spojovačky. Můžete si tak seřídit sbíhavos a odklon kol.



Příčné stabilizátory

Příčný stabilizátor zmenšuje náklon auta při průjezdu zatáčkou a tím zvyšuje komfort a umožňuje vyšší rychlost jízdy při průjezdu zatáčkou. Při průjezdu zatáčkou stabilizátor sníží rozdíl stlačení pružin na levé a pravé straně - přenáší zatížení zavěšení vnějšího kola na vnitřní a tím dojde ke zvýšení tuhosti zavěšení, zmenšení propružení a náklonu karosérie.



Hliníkové věže tlumičů

Hliníkové věže tlumičů z hliníku 6061-T6 o síle 4mm, jsou konstruovány tak, aby vydržely extrémní zatížení a rázy od tlumičů. Pro možnost nastavení pozice tlumičů jsou k dispozici otvory ve vrchní části věže.



Nezávislé přední a zadní odpružení

Přední a zadní nezávislé zavěšení náprav je předpokladem pro úžasnou ovladatelnost a stabilní jízdu a to díky schopnosti reagovat na nerovnosti v jakémkoli místě a na kterékoliv z kol. To vše přispívá ke skvělým jízdním vlastnostem.



Pohon 4x4x se třemi diferenciály

Pohon všech kol 4WDk zajišťuje skvělou trakci, vyšší výkony a ovladatelnost. Přední a zadní diferenciál plní nezávisle své funkce pro každou nápravu a středový mezinápravový reaguje na změny mezi náhonem přední a zadní nápravy.



Losi Lasernut U4 je vyroben v metrické soustavě

Každý šroub či matice, dokonce i ložiska, mají pro celosvětové použití rozměry vyrobeny v metrické soustavě.



Střídavý motor Spektrum Firma 4P 1900kv 550

Výkonný střídavý 4-pólový motor Spektrum™ Firma® 1900 ot./min./V udělí modelu při nápájení kvalitní 4-článkovou LiPol baterií rychlost až 80km/hod!



Vysílač Spektrum™ DX3™

Vysílač Spektrum™ DX3™, který je obsažen v setu, nabízí pokročilé funkce jako je ovládání citlivosti elektronické stabilizace AVC, 3-polohové nastavení úrovně plynu a nastavení dráhy serva.



Přijímač s technologií AVC (Active Vehicle Control)

Technologie AVC je nejnovější inovací Spektrum od Horizon Hobby v oblasti přijímačů pro modely aut. Tento stabilizační systém přináší zcela nový způsob řízení RC aut. AVC technologie využívá senzory pro korekce řízení a současně plynu. Výsledkem je plynulejší jízda, stabilní chování na rovině i v zatáčkách a bezpečnější držení stopy.



* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.



guide_vyb_aut
Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu jsou potřeba 4x AA baterie do vysílače EM-B1320, pohonný akumulátor a adekvátní nabíječ na pohonný akumulátor.



Doporučené akumulátory

Pro pohon modelu použijte LiPo akumulátor se 3 nebo 4 články (11.1 V, 14.8 V).




 • Pro běžné ježdění LiPo akumulátor Spektrum 11.1 V 5000 mAh s technologií Smart


 • Pro maximální možnou rychlost LiPo akumulátor Spektrum 14.8 V 5000 mAh s technologií Smart.




Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.



Doporučené nabíječe pro Smart akumulátory Spektrum

Pokud se rozhodnete v RC modelu auta Arrma používat moderní Smart LiPo akumulátory, pak doporučujeme tento nabíječ:





 • Síťový nabíječ Spektrum S1100AC s jedním výstupem 1x100W.

 • Síťový nabíječ Spektrum S2100 se dvěma výstupy 2x 100 W.

 • Nabíječ na stejnosměrné napětí 10 - 32 V Spektrum S1200 s jedním výstupem 1x 200W + síťový zdroj Spektrum 380W



Dále potřebujete redukci pro nabíjení IC5/IC3 (obj. č. SPMXCA507).



Doporučené nabíječe pro konvenční LiPol akumulátory

Pokud se rozhodnete model provozovat na konvenční LiPo akumulátory, doporučujeme používat univerzální nabíječe o výkonu minimálně 50 W.




 • Nabíječ Dynamite Prophet Sport se dvěma výstupy 50 W

 • Nabíječ Pro-Peak Sigma EQ Eco II 80W AC/DC s jedním výstupem 80 W



Pro připojení akumulátoru k nabíječi je nutný nabíjecí kabel s banánky a konektorem EC5 (obj. č. FO-LGL-CLEC5).



Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta potřebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na šrouby, sadu nářadí a silikonový olej do tlumičů. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro RC auta.



Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z naší nabídky doporučujeme lepidlo Robitronic Tire Glue - viz doporučené příslušenství.



Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu a měnit olej v diferenciálech. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají opravné sady či jednotlivé díly. Z naší nabídky silikonových olejů doporučujeme silikonové oleje TLR (Team Losi Racing), viz doporučené příslušenství.



Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlem na šrouby (obj. č. FS-G06/10. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, stavěcí šroub v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.



Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnou vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou pro dlouhý jízdní čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození.