Prodejna Klatovy uzavřena, eshop v provozu. Osobní odběry objednávek a zboží pondělí a čtvrtek, ostatní dny lze vždy po 17. hodině po domluvě..

Italeri Piasecki H-21C Flying Banana GunShip (1:48)

  • EAN: 8001283027748
  • Výrobní číslo: IT-2774
  • Výrobce: Italeri
Skladová dostupnost
K objednání: 1 ks

1 159,00 Kč

Hlídat cenu
Charakteristika

Plastikový model Italeri 2774 - vrtulník Piasecki H-21C Flying Banana GunShip v měřítku 1:48 ke slepení. Délka modelu je 333 mm, obtížnost 4. Balení obsahuje SKVĚLÉ OBTISKY PRO 5 VERZÍ.Informace o předloze

Piasecki H-21 Workhorse / Shawnee je americký vrtulník, čtvrtý z řady tandemové rotoru vrtulníků navržené a postavené firmou Piasecki Vrtulník (později Boeing Vertol ). Běžně nazývaný „létající banán“, to byl vrtulník pro více misí, využívající kola, lyže nebo plováky.H-21 byl původně vyvinut Piaseckým jako arktický záchranný vrtulník. H-21 měl funkce zimování umožňující provoz při teplotách až -54 ° C a mohl být běžně udržován v drsném chladném počasí.H-21 Shawnee je známý svou přezdívkou „létající banán“, která vychází z konkrétního vzadu zakřiveného trupu. Trup navržený tímto originálním způsobem umožnil přijetí dvou výkonných rotorů s velkými vrtulemi. Díky dvěma rotorům a robustní aerodynamické konstrukci se z H-21 stal skutečný kůň schopný plnit i ty nejnáročnější dopravní úkoly v často obtížném prostředí. Široce používaná americkou armádou od první poloviny padesátých let, byla používána také americkou armádou ve vietnamském operačním sále k přepravě vojsk a taktické přepravě materiálu od roku 1961. K použití vrtulníku, který ukázalo se celkově robustní a spolehlivé, také pro mise na podporu pozemních vojsk byly postaveny verze „Gunship“, vyzbrojené děly pod nosem nebo instalované v oblasti bočních dveří. To bylo také používáno, vyzbrojené kanónem MG 151 na pravých dveřích a zbraní ráže 0,30 na levé straně, francouzskými jednotkami v Alžírsku.