Prodejna Klatovy uzavřena, eshop v provozu. Osobní odběry objednávek a zboží pondělí a čtvrtek, ostatní dny lze po domluvě - volejte.

Italeri Opel Blitz Tankwagen Kfz. 385 - bitva o Británii 80. výročí (1:48)

  • EAN: 8001283028080
  • Výrobní číslo: IT-2808
  • Výrobce: Italeri
Značky
Italeri
Skladová dostupnost
K objednání: 1 ks

779,00 Kč

Hlídat cenu
Charakteristika

Plastikový model Italeri 2808 - military Opel Blitz Tankwagen Kfz. 385 - bitva o Británii 80. výročí v měřítku 1:48 ke slepení. Délka modelu je 120 mm, obtížnost 3. Balení obsahuje SKVĚLÉ OBTISKY PRO 4 VERZE.Informace o předloze:

Opel Blitz byl hlavním německým nákladním vozem druhé světové války. Používá se v podstatě na všech frontách a ve velkém počtu. Lze jej považovat za skutečnou „mezku“ nákladu Wehrmachtu. Rám, robustní systém tlumičů s tuhými nápravami s listovými pružinami a zadní náprava charakterizovaná dvojitými koly vydržely užitečné zatížení více než 3 tuny. Snadno udržovatelný motor Opel o objemu 3 600 ccm poskytoval výkon 75 koní. Díky své mimořádné všestrannosti vytvořil základ pro řadu přizpůsobení a vybavení, jako je verze Kfz. 385 „Tankwagen“. Používal se jako prostředek k doplnění paliva do letadla Luftwaffe. S využitím robustnosti svého rámu byl schopen pracovat v jakémkoli prostředí a za jakýchkoli podmínek od Afriky po Rusko. Vozidlo kromě nádrže s čerpacím systémem bylo vybaveno kabinou s plátěnou střechou a tlumičem výfuku s přemístěným výfukovým systémem, který umožňoval bezpečné doplňování paliva do letadla.