Prodejna Klatovy uzavřena, eshop v provozu. Osobní odběry objednávek a zboží pondělí a čtvrtek, ostatní dny lze vždy po 17. hodině po domluvě..

Italeri M7 Priest (1:35)

  • EAN: 8001283065801
  • Výrobní číslo: IT-6580
  • Výrobce: Italeri
Značky
Italeri
Skladová dostupnost
Dočasně nedostupné
Hlídat dostupnost

729,00 Kč

Hlídat cenu
Charakteristika

Plastikový model Italeri 6580 - tank M7 Priest ke slepení. Měřítko 1:35, délka 172 mm, stavební obtížnost 3. Balení obsahuje SKVĚLÉ OBTISKY PRO 4 VERZE.Informace o předloze

Používání samohybného dělostřelectva během druhé světové války se velmi rychle rozšířilo. Po novinkách zavedených německým Wehrmachtem na začátku konfliktu se u všech armád projevila potřeba mít dělostřelecké zbraně schopné stejné mobility jako obrněné sloupy. Řešení použité Spojenci se po prvních řešeních na polopásových tratích zhmotnilo u M7 Priest. Vyvinut na trupu středního tanku M3 Lee byl vyzbrojen 105mm houfnicí M2A1. Poprvé jej v boji použili v roce 1942 britská vojska, která mu dala přezdívku „Priest“ (Priest) pro charakteristickou polohu kulometu před vozidlem připomínající kazatelnu. Robustní a spolehlivý, měl dobrý přísun munice a zaručoval efektivní palbu nepřímou podporou. To bylo používáno americkou armádou a námořní pěchotou na všech frontách a v průběhu války.