Prodejna Klatovy: výdej zboží v běžné otevírací době i bez předchozí objednávky přes eshop - zvoňte na zvonek !!!! Příjem a výdej oprav bez omezení.

Italeri M4 Sherman U.S. Marine Corps (1:35)

  • Výrobní číslo: IT-6583
  • Výrobce: Italeri
Skladová dostupnost
K objednání: 1 ks

859,00 Kč

Charakteristika

Plastikový model tanku Italeri 6583 - M4 Sherman U.S. Marine Corps v měřítku 1:35 ke slepení. Délka modelu je 168 mm, obtížnost 4. Balení obsahuje NOVÉ LEPITELNÉ PÁSY T54E1 a OBTISKY PRO 4 VERZE.Informace o předloze:

Střední tank M4 Sherman byl primární tank používaný Spojenými státy během druhé světové války. Vyráběl se ve velkých počtech a zformoval tak páteř amerických obrněných jednotek. Existovalo několik variant a verzí. První z těch, které se vyráběly ve větším měřítku, byl Sherman M4A1, pro nějž byly typické zaoblené hrany lité horní části korby. Také věž měla zakulacený tvar. Jeho nejdůležitější výhodou však byla vysoce efektivní koncepce jeho konstrukce. Sherman byl spolehlivý, levný a jednoduchý na výrobu ve velkém množství. Verze M4A2 byla podobná té předchozí, ovšem jako pohonnou jednotku dostala naftový motor General Motors Twin G-41. Zpočátku byla určena především pro podporu válečných snah spojeneckých národů jako Sovětského svazu a Velké Británie, řadu z nich ale používala i americká námořní pěchota. Aktivně se podílela na bitvách v Tichém oceánu, jejichž cílem bylo dobýt zpět ztracená souostroví, a sehrála tak zásadní roli v zničení silných opevnění vybudovaných japonskou armádou.