Italeri Lockheed F-104 A/C Starfighter (1:32)

  • EAN: 8001283025157
  • Výrobní číslo: IT-2515
  • Výrobce: Italeri
Skladová dostupnost
K objednání: 1 ks

2 589,00 Kč

Charakteristika

Plastikový model Italeri 2514 - letadlo Locheed F-104 Starfighter G/S RF v měřítku 1:32 ke slepení. Délka 520 mm, stavební obtížnost 5.Informace o originálu:

Lockheed F-104 Starfighter je jedním z nejslavnějších stíhacích letounů v dějinách letectví a také jedním ze strojů s nejdelší operační kariérou: ta se začala psát na konci 50. let a v případě některých vzdušných sil skončila až v polovině první dekády po roce 2000. Jeho jedinečný drak se štíhlým trupem a velmi malou plochou křídel z tohoto letounu učinil ideální záchytnou stíhačku. Díky tahu jeho turboreaktivního motoru General Electric J79-GE-11A s přídavným spalováním dokázal překročit rychlost 2,2 Machu a disponoval vynikající stoupavostí. Z toho důvodu naopak nebyl příliš dobře ovladatelný a těžko se pilotoval. Verzi F-104G Starfighter vyrábělo pod licencí hned několik evropských leteckých konstruktérů. Od poloviny 60. let se stala standardním záchytným letounem mnoha států NATO včetně Itálie, Německa, Nizozemska, Řecka a Turecka. Její výzbroj se v podstatě nelišila od předchozích verzí. Hlavní zbraní byl 20mm kanón Vulcan a pod křídla bylo dále možné zavěsit střely typu vzduch-vzduch, bomby i přídavné palivové nádrže pro zvětšení doletu letadla. Postupem času se začal tento stroj používat kromě záchytných úkolů také pro průzkumné mise. Z toho důvodu byl vybaven dedikovaným průzkumným systémem “Orpheus” umístěným ve vnější gondole, který přinášel výborné operační výsledky.Informace o modelu:

Gondola s průzkumným systémem orpheus italského letectva – vypouklý kryt průzkumného fotografického systému - 2 výmetnice kovových proužků ale 40 – detailně tvarované spoje panelů a nýtování pláště – detailně zpracovaný motor, pilotní kabina a šachta s avionikou – detailně zpracovaná dělová šachta s kompletním mechanismem rotačního kanónu m-61 vulcan – otevřené nebo sklopené vzduchové brzdy – díly z fotoleptaného kovu - 325 dílů - 2 obrovské archy s obtisky pro 8 verzí.