Prodejna Klatovy uzavřena, eshop v provozu. Osobní odběry objednávek a zboží pondělí a čtvrtek, ostatní dny lze vždy po 17. hodině po domluvě..

Italeri Hurricane MK. I (1:48)

  • EAN: 8001283028028
  • Výrobní číslo: IT-2802
  • Výrobce: Italeri
Značky
Italeri
Skladová dostupnost
K objednání: 1 ks

989,00 Kč

Hlídat cenu
Charakteristika

Plastikový model Italeri 2802 - letadlo Hurricane MK. I v měřítku 1:48 ke slepení. Délka modelu je 205 mm, obtížnost 3. Balení obsahuje SKVĚLÉ OBTISKY PRO 4 VERZE.Informace o předloze:

Hawker Hurricane byl na začátku druhé světové války nejpoužívanějším stíhacím letadlem britského Královského letectva. Jako pohonnou jednotku měl dvanáctiválcové, kapalinou chlazené motory Rolls-Royce Merlin s výkonem přes 1000 koní, díky kterým mohl letět rychleji než 500 km/h. Osm 7,7mm kulometů Browning, které tvořily jeho výzbroj, mu navíc zaručovaly solidní palebnou sílu. Na jednu stranu byl pomalejší a z hlediska aerodynamiky zastaralejší než jeho slavný „kolega“, po jehož boku byl nasazován do akce v bitvě o Británii, na druhou stranu byl odolnější, levnější a snadnější na údržbu. Díky těmto vlastnostem výrazně přispěl k vítězství RAF při obraně své vlasti, v dalším průběhu války však postupně uvolňoval pozici frontové stíhačky modernějším Spitfirům.