Prodejna Klatovy: výdej zboží v běžné otevírací době i bez předchozí objednávky přes eshop - zvoňte na zvonek !!!! Příjem a výdej oprav bez omezení.

Italeri Gladiators fight (1:72)

  • EAN: 8001283061964
  • Výrobní číslo: IT-6196
  • Výrobce: Italeri
Skladová dostupnost
K objednání: 1 ks

1 549,00 Kč

Charakteristika

Sada dioramatu doplňujících plastikové modely. Italeri 6196 - diorama - Gladiators fight v měřítku 1:72. Obtížnost 3.Informace o předloze:

Obliba gladiátorských zápasů se v římské kultuře rychle rozšířila. Jejich původ lze vystopovat až k munus, což byl zvyk bohatých a slavných osobností přispívat na veřejná vystoupení během náboženských svátků, festivalů a událostí. Císař Vespasianus postavil pro gladiátorské hry největší amfiteátr na světě: Flaviovský amfiteátr, známější jako Koloseum. Souboje se často odehrávaly mezi několika různými typy gladiátorů, jako byli murmillové, thrákové, secutoři nebo retiariové, které bylo možné rozpoznat podle typické výzbroje a vybavení i způsobu boje. Amfiteátry určené pro zábavu obyvatel a gladiátorské zápasy se ale nenacházely jenom v Římě, ale i v těch nejmenších městech Římské říše. Gladiátoři si zlepšovali své bojové schopnosti v tzv. „ludu“, jakémsi výcvikovém centru řízeném tzv. „lanistou“. Nejdůležitější gladiátorskou školou v antickém Římě byla „ludus magnus“ v blízkosti Kolosea, s nímž byla přímo propojená podzemními tunely.