Prodejna Klatovy uzavřena, eshop v provozu. Osobní odběry objednávek a zboží pondělí a čtvrtek, ostatní dny lze vždy po 17. hodině po domluvě..

Italeri Fiat CR.42 Falco (1:72)

  • Výrobní číslo: IT-1437
  • Výrobce: Italeri
Skladová dostupnost
K objednání: 1 ks

429,00 Kč

Hlídat cenu
Charakteristika

Plastikový model Italeri 1437 - letadlo Fiat CR.42 Falco v měřítku 1:72 ke slepení. Délka modelu je 115 mm, obtížnost 3. Balení obsahuje SKVĚLÉ OBTISKY PRO 6 VERZÍ.Informace o předloze:

Fiat CR.42 Falco byl italský stíhací letoun používaný v době druhé světové války. Společně se sovětským letounem I-153 je hodnocen jako nejlepší dvouplošný stíhací stroj vůbec.CR.42 byl evoluční design dřívějšího stíhače CR.32 od Fiatu , který se vyznačoval výkonnějším přeplňovaným vzduchem chlazeným hvězdicovým motorem Fiat A.74R1C.38 a aerodynamickými vylepšeními jeho relativně čistých vnějších povrchů. Letadlo se během letu ukázalo jako relativně obratné, což byl faktor, který byl přičítán jeho velmi nízkému zatížení křídla a někdy rozhodující taktickou výhodou. Společnost RAF Intelligence ocenila jeho výjimečnou manévrovatelnost, přičemž dále poznamenala, že „letadlo bylo nesmírně silné“. Byli vytvořeny různé varianty CR.42CN vyhrazený jako noční stíhací model, CR.42AS útočný letoun zemi a CR.42B Biposto twin-sedadla cvičné letouny.V květnu 1939 vstoupil CR.42 do služby u Regia Aeronautica; byl to poslední z dvojplošníků stíhače Fiat, který vstoupil do služby první linie. Do 10. června 1940, v den, kdy Itálie vstoupila do druhé světové války, bylo dodáno zhruba 300 typů, které byly původně pověřeny obranou italských měst a klíčových vojenských zařízení. Do konce roku 1940 byli Falco zapojeni do bojů na různých frontách.Kromě své služby v Itálii byl CR.42 vyráběn a zařazován do služeb v menším počtu s leteckými silami několika národů, včetně Belgie, Švédska a Maďarska. Na konci výroby bylo vyrobeno více než 1 800 CR.42, což z něj dělá nejpočetnější italské letadlo používané během druhé světové války.