Prodejna Klatovy uzavřena, eshop v provozu. Osobní odběry objednávek a zboží pondělí a čtvrtek, ostatní dny lze po domluvě - volejte.

Italeri Crusader Mk. II s 8. armádní pěchotou (1:35)

  • EAN: 8001283065795
  • Výrobní číslo: IT-6579
  • Výrobce: Italeri
Značky
Italeri
Skladová dostupnost
K objednání: 1 ks

909,00 Kč

Hlídat cenu
Charakteristika

Plastikový model Italeri 6579 - tank Crusader Mk. II s 8. armádní pěchotou v měřítku 1:35 ke slepení. Délka modelu je 171 mm, obtížnost 3. Balení obsahuje SKVĚLÉ OBTISKY PRO 3 VERZE.Informace o předloze

Křižák, který byl navržen na začátku druhé světové války, byl jedním z nejdůležitějších britských tanků „Cruiser“, který dosáhl produkce přes 5 000 kusů. Vybavený odpružením Christie s koly s velkým průměrem měl Crusader pozoruhodné řidičské schopnosti v nerovném terénu. První verze Mk.I. a Mk. II. byli vyzbrojeni kanónem 2 pdr. později nahrazeno výkonnějším kanónem 6 pdr. ve verzi Mk.III. Postrádající adekvátní brnění proti nepřátelské palbě. Také bylo velmi citlivé na nepřátelské miny, protitanková děla a jeho výzbroj byla často nedostatečná před podobnými německými vozidly. Pokud však byly použity koordinovaně, podařilo se jim dosáhnout dobrých výsledků.