HEXBUG VEX Robotics - Robotická ruka

  • Výrobní číslo: HEX804202
  • Výrobce: HEXBUG
Skladová dostupnost
Skladem na prodejně: 1 ks

999,00 Kč

Přemýšleli jste někdy o tom, jak fungují průmysloví roboti? Víte, jaký typ robotů pracuje na montážních linkách a staví další složité stroje? Nyní můžete odhalit tajemství těchto sofistikovaných strojů postavením svého vlastního! Postavte si zcela funkční konstrukční rameno VEX Robotics inspirované reálnými průmyslovými roboty.

hexbug/HEX804202.jpg

Manuální ovládání funkcí

Tato jedinečná robotická ruka je ovládaná manuálně a může sbírat a přemísťovat předměty pomocí čtyř stupňů kloubové ruky. Celé rameno se může otáčet o 360 stupňů, což umožní tomuto miniaturnímu robotu provádět zajímavé akce v reálném životě. Rozsah pohybu nahoru a dolů je cca 35 cm, rozsah pohybů dopředu a dozadu je cca 25 cm a rozsah pohybu čelistí je cca 12 cm.

hexbug/robotic-toty-2016.gif

Jedinečné funkce

Robotická ruka poskytne nezapomenutelné funkce, ovládané pomocí základní mechaniky jako jsou ozubení kola, šnekové soukolí, či táhla.

hexbug/HEX804202_6.jpg

Varianty složení

Ze stavebnice lze dále složit modely škorpiona a vrtulníku, nebo modely dle Vaší vlastní fantazie, které budou disponovat dalšími úžasnými funkcemi.

Děti a nadšenci robotiky se budou bavit budováním této konstrukční sady STEM, která věnuje zvláštní pozornost důležitým vědeckým principům, včetně ovládání rychlosti a přenosu síly robotického ramene.

Vlastnosti

  • Vzdělávací dětská stavebnice
  • Základy mechaniky hrou
  • Koncepce STEM
  • v souladu se standardy CPSIA
  • Vhodné pro děti od 8 let
hexbug/stem.jpg

Koncepce STEM

HEXBUG® chce inspirovat děti, aby objevily vzrušení vědou prostřednictvím zábavných hraček na bázi STEM (Science-Technology-Engineering-Mathematics).

Filozofii polytechnického vzdělávání lze odvodit z konceptu STEM. Koncept STEM vznikl v USA v 90. letech minulého století pro označení vzdělávání v oborech přírodní vědy (Science), techniky (Technology) a technologie (Engineering) a matematika (Matematics).

O společnosti VEX Robotics a HEXBUG

Společnost VEX Robotics je předním poskytovatelem vzdělávacích a konkurenčních robotických produktů pro školy, univerzity a týmy robotiky po celém světě. Jejich produktové řady VEX IQ a VEX EDR se zaměřují na základní a střední školy, s cenově dostupnými řešeními pro robotiku.

hexbug/TOTY16.png

HEXBUG VEX je značka a produktová řada navržená pro děti, aby si osvojily pozitivní zkušenost s robotikou v mladém věku. Značka HEXBUG je fascinující pro jedinečné chování svých výrobků, fyzikální principy, technická řešení a poutavé barevné provedení.

Jedinečná spolupráce zajistila značce HEXBUG VEX a její koncepci, prestižní cenu pro Vzdělávací hračku roku 2016 - Toy of the Year (TOTY). Cenu získala konkrétně stavebnice Robotického ramene.

 

  • Počet dílů: 350+
  • Doporučený věk: 8+