Prodejna Klatovy je znovu otevřená pondělí, úterý a středa 9 - 17 hodin, polední pauza 12 - 13. Objednávky z eshopu odesíláme, ale jen skladové zboží. Připravujeme nový e-shop na www.hobix.cz

Gloster Javelin 1:48 Airfix

  • Výrobní číslo: AF-A12007
Skladová dostupnost
Dočasně nedostupné
Hlídat dostupnost

2 079,00 Kč

Hlídat cenu

Plastikový model letadla Airfix A12007 Gloster Javelin v měřítku 1:48 ke slepení. Stavebnice obsahuje 222 dílků, rozpětí křídel 332 mm, obtížnost 3.

Informace o originálu:

Gloster Javelin byl vyvinut v 50. letech jako dvoumístný záchytný letoun do každého počasí. U RAF aktivně sloužil v 50. letech a větší část 60. let. Javelin byl vůbec posledním letadlem, které kdy neslo jméno Gloster.

Jednalo se o osobitý stíhací letoun. Měl široká delta křídla a velkou ocasní část ve tvaru písmene T. Jeho kanóny byly ukryty uvnitř křídel, což byla relativně zastaralá koncepce vycházející z dřívější éry vývoje stíhaček, raketová výzbroj však již byla vysoce moderní. Javelin prošel značně komplikovaným vývojem. Během jeho poměrně krátké kariéry vzniklo v rychlém sledu hned devět výrobních sérií. Ostré akce se však zúčastnil tento stroj pouze jednou, a to při operaci v Malajsii mezi lety 1963 a 1966.

Informace o modelu:

Toto je vůbec první vstřikováním do formy odlitý model letounu Gloster Javelin v měřítku 1:48. Mezi jeho detaily můžete očekávat: detailní přístupový žebřík, volitelně otevřený nebo zavřený kryt pilotní kabiny, snímatelné kryty sání a trysek motoru i výběr detailně zpracované výzbroje a palivové nádrže. Model má také polohovatelná výšková kormidla, křidélka, směrové kormidlo, vztlakové klapky a vzduchovou brzdu.

  • Rozměr (A) mm: 332
  • Rozměr (B) mm: 402
  • Měřitko: 1:48
  • Počet dílů: 222
  • Obtížnost: 3
  • Délka: 402 mm