Doručení do Vánoc garantujeme pouze při objednání do 13. 12. !!! Osobní odběry do 23. 12.

Conscendo Evolution RTF, Spektrum DXe

 • Výrobce: E-Flite
Značky
E-Flite
Skladová dostupnost
Skladem na prodejně: 1 ks

8 439,00 Kč

Hlídat cenu

Chcete začít s RC modely letadel a nakonec i něco ušetřit? Toto je sada přesně pro vás, pokud nemáte letiště a musíte startovat z ruky, nebo vás prostě baví větroně - ideální do kopců, na louky a podobně. Obsahuje elektrovětroň Conscendo Evolution, letecký vysílač Spektrum DXe lite - bez AUX a FLAP přepínačů, velmi kvalitní pohonný akumulátor Gens Ace 3S 1800mAh 40C, 3A nabíječ do sítě s indikací napětí baterie a nabíječ do autozásuvky k nabíjení z auta. Model Conscendo je ve vysílači od nás naprogramován a spárován, stačí sestavit podle návodu, nabít baterii, přečíst si návod k létání a můžete se do toho pustit. Pokročilá letová asistence SAFE vám zabrání v počátcích model např. uvést do letu na zádech, do vývrtky a podobně. Postupně si můžete tuto asistenci vypínat a létat bez ní, v krizové situaci však stačí přepnout páčku a model se sám srovná. 

Tuto sadu koupíte pouze u nás, model Conscendo první generace s vysílačem DX4 byl velmi populární a v současné verzi třetí verzi Evolution není od výrobce k dispozici ve verzi RTF s vysílačem, proto jsme ji pro vás připravili sami. Sada je vhodná pro rekreační piloty, kteří neplánují pořizovat v blízké době více dalších modelů. S Conscendem se naučíte létat, ale nepřestane vás za pár týdnů bavit, jako třeba začátečnické modely typu Sky Surfer. V případě, že plánuje pořizovat další pokročilejší BNF modely, vyberte si raději Conscendo BNF a k tomu vysílač Spektrum DX6e a vyšší plus adekvátní výkonnější nabíječ. Získáte tak informace a stavu baterie za letu. Přijímač AR637TA neobsahuje dle původních informací vario a výškoměr. Model dodáváme bez smart baterie, na SMART i pokročilejší rádio však můžete přejít kdykoliv později - nabízíme vám pozdější zpětný výkup vysílače a setového nabíječe 220V. Pro model jsme zvolili 3 článkovou baterii s kapacitou 1800 mAh, která má ideální poměr hmotnosti a kapacity, model s ní není třeba nijak dovažovat. 

Pozor - model dodáváme standardně v Modu 2 s plynem vlevo, ale pokud chcete Mod 1, předěláme vám ho zdarma. Model je vhodný i pro ambiciózní začátečníky, kteří nemají přístup na letiště a baví je elektrovětroně. Systém SAFE ochrání model před pádem do vývrtky, nebo chybným přistáním. Pozor však: tento model je pokročilejší, než předchozí verze, hodí se proto i pro začátečníky, ale se zvýšenou opatrností.  Není vhodný pro děti a pro uživatele, kteří mají pomalejší reflexy. Ubezpečujeme vás, že tento model vás rozhodně nepřestane bavit. Létá parádně a pokud vám to přece jen nebude stačit, dáte 4S baterii a budou se dít věci…

Výprodej! Bude nahrazeno sadou s novou verzí vysílače DXe.

RC model větroně s pomocným motorem na dálkové ovládání, Conscendo Evolution Basic o rozpětí křídla 1,5m, se skvěle hodí pro začínající i pokročilé piloty. Je vybaven novou elektronikou, jako je střídavý motor, regulátor, přijímač s volitelnou funkcí SAFE a telemetrií a serva. Model má dělené křídlo s uhlíkovou spojkou. 

Conscendo Evolution

Když byl model Conscendo® poprvé představen, byl zaměřen především na začínající piloty, kteří se chtěli naučit létat s motorovým kluzákem. Později se nabízela „Advanced“ verze pro pokročilejší, která nabídla větší výkon pro rychlé stoupání, sportovní létání a akrobacii, která se stala oblíbenou u středně pokročilých a zkušených pilotů. Nové E-flite® Conscendo Evolution 1,5m, má nyní upravenou konstrukci pro nejvýkonnější a nejzábavnější létání s modelem Conscendo! Pevnější a tužší drak byl vyroben z EPO o vyšší hustotě a má nainstalovanou výkonnější pohonnou jednotku, kompatibilní s LiPol bateriemi 3S a 4S. Regulátor má integrovanou telemetrii, která nabízí při použití kompatibilního vysílače Spektrum, aktuální letové údaje.

Conscendo Evolution
spektrum/PP_Smart_Telemetry_Air.jpg

SMART TELEMETRIE

Můžete využívat všech výhod technologie Smart™, použijte k modelu baterii Smart a data telemetrie, jako je proud, napětí, teplota a otáčky, se budou odesílat přímo do vašeho vysílače v reálném čase.

spektrum/PP_Intergrated_Barometer.jpg

INTEGROVANÝ BAROMETR

Přijímač proti původním informacím není touto funkcionalitou vybaven. Pokud ho chcete, kupte si PNP verzi a plnou verzi AR637T. Nicméně výškoměr ani vario pro tento model nejsou potřeba - nejedná se o termický větroň. Při testech jsme nepocítili žádnou potřebu to tam mít. 

Conscendo Evolution

Koncepce modelu větroně Coscendo Evolution je zcela podřízena požadavku na model, který má vynikající letové vlastnosti a moderní elektroniku, která dokáže pomoci pilotovi v začátcích ale i umí mnohem víc pro pokročilé létání a to vše v jednom. Proto je k dispozici Funkce SAFE Select, kterou lze volitelně aktivovat a zajistit modelu ochranu letové obálky. Po zvládnutí bezpečného letu lze tuto funkci deaktivovat a létat již bez pomoci. Pokročilejším pilotům lze nabídnout vyššší výkon při použití LiPol baterie 4S a létat vyšší rychlostí či pokročilou akrobacii s vyšší dávkou adrenalinu. Stálá přítomnost elektronické stabilizace AS3X umožňuje létání i v náročnějších letových podmínkách.

Conscendo Evolution
eflite/hh_safe_as3x.jpg

Stabilizace AS3X™

Přijímač Spektrum AR636A je vybaven technologií AS3X, která pomáhá stabilizovat model za letu. Přijímač obsahuje tříosé MEMS gyro a akcelerometr a díky elektronické stabilizaci se zjednodušuje řízení modelu např. ve větrném počasí. Model reaguje podobně, jako mnohem větší model a jeho let je klidný, aniž by přitom byla zachována jeho plná řiditelnost. AS3X přináší více jistoty v řízení.

Technologie SAFE Select™ pro začátečníky

Díky použité technologii SAFE Select může model řídit i méně zkušený pilot. Systém SAFE zabrání překročení náklonu v zatáčce a rovněž omezuje stoupání a klesání. Pouhým puštěním řídících pák ovladače se model vrátí do vodorovného letu. Tyto funkce ocení především začínající piloti, kteří ještě nemají plnou jistotu při řízení modelů.

Jak už samotný název SAFE Select napovídá, jedná se o volitelnou funkci - je na Vás, zda chcete technologii SAFE používat či zakázat. Způsobem párování se nastavuje, zda má být funkce SAFE zapnuta či vypnuta. Dále je možné funkci SAFE vypnout či zapnout i zal letu pomocí volného kanálu vysílače.

Výhody funkce SAFE Select™:

 • Omezuje maximální náklony modelu a tím zabraňuje k přechodu modelu do vývrtky.
 • Automaticky uvede model do horizontálního letu při puštění řídících pák vysílače
 • Pomocí volného kanálu lze systém SAFE vypnout či zapnout během letu.
eflite/EFL01650_b01.jpg

Více možností

Model Conscendo Evolution je vyroben z hmoty EPO s vyšší hustotou, proto je konstrukce draku mnohem tužší a pevnější a má hladší povrch. V kombinaci s uhlíkem a dalšími výztuhami v trupu, křídle a ocasních plochách, může Conscendo® Evolution zvládnout větší rychlost a vyšší energetický potenciál pohonu při akrobacii. Přesto je model stále lehký a nabízí vynikající létové výkony a dlouhou dobu letu

eflite/EFL01650_b02.jpg

Pohon modelu

Model pohání střídavý motor 3226-970Kv Brushless Outrunner se sklopnou vrtulí a regulátor 30A. K napájení je doporučena LiPol baterie 3S - 4S 1200mAh – 2200mAh. Regulátor je vybaven brzdou, která zajistí sklopení listů vrtule podél trupu a sníží tak odpor vzduchu při klouzavém letu.

eflite/EFL01650_b03.jpg

Možnosti telemetrie

Conscendo® Evolution 1.5m je vybaven regulátorem, který poskytuje celou řadu telemetrických údajů souvisejících s pohonným systémem v reálném čase, včetně otáček motoru, proudu, napětí baterie a dalších, prostřednictvím kompatibilního přijímače AR637TA, nainstalovaného ve verzi BNF® Basic a kompatibilního vysílače, vybaveného technologií Spektrum™ AirWare™ (DX6e, DX8e, DX6 G2 / G3 a 8 G2, DX9, iX12, iX20 a dalších).

Vlastnosti Conscendo Evolution BNF

 • Technologie SMART s přenosem aktuálních dat telemetrie do vysílačů Spektrum
 • Volitelná funkce SAFE™ nabízí vysokou míru ochrany letové obálky
 • Přijímač Spektrum™ AR637TA s plnohodnotnou telemetrií a špičkovou technologií DSMX®
 • Vynikající stabilita a exkluzivní technologie stabiliozace AS3X®
 • Regulátor 30A s telemetrií přenáší napětí baterie, proud, otáčky motoru a další data v reálném čase
 • Napájení LiPol baterií 3S 1300–2200mAh nebo 4S 1000–2200mAh
 • Konstrukce z hmoty EPO s vyšší hustotou pro vysokou pevnost a hladký povrch
 • Nainstalována kompletní elektronika se střídavým motorem, regulátorem a servy
 • Rychlá a jednoduchá montáž bez nutnosti použití lepidla
 • Rozměr (A) mm: 1500
 • Rozměr (B) mm: 1005
 • Čistá hmotnost (g): 650
 • Napájecí napětí (V): 11,1-14,4
 • Kapacita (mAh): 1800
 • Vrtule průměr (palce): 9,5
 • Vrtule stoupání (palce): 7,5
 • Počet kanálů: 4
 • Regulátor: 30A
 • Elektro pohon: 3226-970
 • Plošné zatížení (g/dm2): 25