Prodejna Klatovy uzavřena, eshop v provozu. Osobní odběry objednávek a zboží pondělí a čtvrtek, ostatní dny lze po domluvě - volejte.

Airfix Supermarine Spitfire MkXIV Civilian Schemes (1:48)

  • EAN: 5055286671586
  • Výrobní číslo: AF-A05139
  • Výrobce: Airfix
Značky
Airfix
Skladová dostupnost
K objednání: 1 ks

829,00 Kč

Hlídat cenu
Charakteristika

Plastikový model Airfix A05139 - letadlo Supermarine Spitfire MkXIV Civilian Schemes v měřítku 1:48 ke slepení. Stavebnice obsahuje 118 dílků, délka 195 mm, rozpětí křídel 207 mm, obtížnost 3.Informace o předloze

Supermarine Spitfire byl britský jednomístný stíhací letoun sloužící v RAF a v letectvech dalších spojeneckých armád během druhé světové války. Letoun tvořil spolu s Hurricany základ britského stíhacího letectva během bitvy o Británii. Vzniklo mnoho variant Spitfiru, používal několik konfigurací křídla a také byl vyráběn ve větším množství než jakékoliv jiné britské letadlo.Typ C byla nová konstrukce, známá také jako „univerzální křídlo“, byla standardní u většiny Spitfirů postavených od poloviny roku 1942. Toto křídlo bylo konstrukčně upraveno tak, aby se snížila práce a výrobní čas, a navíc bylo navrženo tak, aby umožňovalo smíšené možnosti výzbroje typu A, typu B nebo čtyř 20 mm kanónů Hispano. Několik verzí Spitfiru, včetně Mk XIV a Mk XVIII, mělo v náběžných hranách křídel, mezi kořenem křídla a vnitřním dělovým dělem, navíc integrované palivové nádrže o objemu 13 galonů. Několik Spitfirů, které mají půvab, krásně čisté linie a spoustu síly, by přežily válku, aby se staly vysoce odlišnými letadly na scéně civilního letectví, buď jako zobrazovací letadla Airshow, nebo soutěžící v leteckých závodech po celém světě. Agresivní profil Spitfire XIV přispěl k obzvláště nápadnému leteckému závodníkovi a pomohl znovu potvrdit trvalé dědictví tohoto slavného letounu.