Prodejna Klatovy uzavřena, eshop v provozu. Osobní odběry objednávek a zboží pondělí a čtvrtek, ostatní dny lze vždy po 17. hodině po domluvě..

Airfix Supermarine Spitfire Mk1a (1:24) (vintage)

  • EAN: 5055286672002
  • Výrobní číslo: AF-A12001V
  • Výrobce: Airfix
Skladová dostupnost
K objednání: 1 ks

1 609,00 Kč

Hlídat cenu
Charakteristika

Plastikový model Airfix A11170 – raketa Saturn V z programu Apollo v měřítku 1:144 ke slepení. Výška 76,8 cm, 78 dílků, stavební obtížnost 3.Informace o originálu:

Saturn V byl největší funkční nosnou raketou, jaká byla kdy vyrobena. I s připojenou lodí Apollo měřila na výšku více než 110 metrů. Její maximální tah při startu dosahoval 34 MN. Posádce mise Apollo 11 i dalším posádkám v tomto legendárním programu díky tomu umožnila překonat gravitaci Země a dostat se až na Měsíc.Raketu vyvinula NASA v Marshall Space Flight Center pod taktovkou Wernhera von Brauna. Výsledkem byla největší raketa na kapalné palivo, která dokázala vyřešit problém, jak dostat člověka na Měsíc. Třístupňový Saturn byl vyšší než 36podlažní budova a představoval největší a nejsilnější raketu, jakou kdy lidstvo postavilo. Celkem bylo vypuštěno do vzduchu 32 Saturnů všech typů; a ztracen přitom nebyl ani jediný. Třináct z nich bylo právě typu V. S pěticí silných motorů na obou prvních stupních a použitím tekutého vodíku jako paliva pro horní stupně byl Saturn V jedním z největších inženýrských počinů 20. století.Uvnitř rakety se nacházely tři miliony dílů, které dohromady tvořily labyrint palivových hadiček, čerpadel, měřáků, senzorů, okruhů a přepínačů - a všechny z nich musely fungovat naprosto spolehlivě. První Saturn V s živou posádkou dostal astronauty mise Apollo 8 na oběžnou dráhu Měsíce v prosinci roku 1968. Po dalších dvou misích, které měly za cíl otestovat lunární modul, konečně v červenci 1969 odstartoval Saturn V s posádkou mise Apollo 11 na cestě, která vyvrcholila historicky prvním přistáním člověka na měsíčním povrchu.