Prodejna Klatovy uzavřena, eshop v provozu. Osobní odběry objednávek a zboží pondělí a čtvrtek, ostatní dny lze po domluvě - volejte.

Airfix Sherman Firefly (1:72)

  • EAN: 5055286671500
  • Výrobní číslo: AF-A02341
  • Výrobce: Airfix
Značky
Airfix
Skladová dostupnost
K objednání: 1 ks

349,00 Kč

Hlídat cenu
Charakteristika

Plastikový model Airfix A02341 - tank Sherman Firefly v měřítku 1:72 ke slepení. Stavebnice obsahuje 88 dílků, délka 110 mm, obtížnost 1.Informace o předloze

Jakmile se spojenecké síly začaly posouvat z vyloďovacích pláží hlouběji do normandského venkova, bylo jim jasné, že budou čelit silnému odporu německých obrněných jednotek včetně obávaných těžkých tankových praporů. Naštěstí už ale tehdy měly v rukou tank, který se dokázal postavit Tigerům i Pantherům – Sherman Firefly, v Británii navržený stroj, který spojil základ amerického tanku M4 Sherman s jejich slavným 17librovým protitankovým kanónem.V boji byl obvykle nasazován jeden Firefly na čtyři standardní Shermany. Němečtí tankoví velitelé se proto brzy naučili vyhlížet jeho delší hlavně a pokoušeli se zneškodnit je jako první. Britové se ale snažili takovou identifikaci ztížit, proto maskovali přední část děl světlým nátěrem, díky kterému se dal splést se standardním Shermanem se 75mm dělem. Touto lstí se snažili získat dostatek času na to, aby mohli zasadit ránu jako první.