Prodejna Klatovy uzavřena, eshop v provozu. Osobní odběry objednávek a zboží pondělí a čtvrtek, ostatní dny lze po domluvě - volejte.

Airfix Mig 17F Fresco, Douglas A-4B Skyhawk Dogfight Double (1:72) (Giftset)

  • EAN: 5055286672156
  • Výrobní číslo: AF-A50185
  • Výrobce: Airfix
Značky
Airfix
Skladová dostupnost
K objednání: 1 ks

1 039,00 Kč

Hlídat cenu
Charakteristika

Sada plastikových modelů Airfix A50185 - letadla Mig 17F Fresco, Douglas A-4B Skyhawk Dogfight Double v měřítku 1:72 ke slepení. Stavebnice obsahuje 87 / 75 dílků, délka modelu je 134 a 116 mm, obtížnost 2.Informace o předloze:

Větší a rychlejší Mig-17 Fresco možná budil dojem, že se jedná pouze o rozměrnější variantu jeho předchůdce, ve skutečnosti však šlo o úplně přepracované letadlo, které oproti MiGu-15 dostalo mnoho vylepšení a významně tak posunulo sovětské tryskové technologie kupředu.A4-B byla druhou variantou Skyhawku a jedním z prvních letadel, které bojovalo na obloze nad Vietnamem. Tam se zúčastnilo prvních fází konfliktu, v dalším průběhu války však již sloužila jeho pozdější verze. Díky jeho malým rozměrům mohl A4 sloužit i na menších letadlových lodích třídy Essex z období druhé světové války, což však nikterak neomezovalo zbraňový arzenál, který dokázal unést.Vyzbrojeni děly, bombami a neřízenými raketami, malé Skyhawky A4 letěly přes rýžová pole. Objímaly hustě zalesněné hory Vietnamu v raných dobách války ve Vietnamu v šedesátých letech. Proti nim se pohybovala palba z ručních zbraní, dělostřelectvo, naváděné rakety z povrchu do vzduchu a MiGy severo-vietnamského letectva. Vedle nadzvukového MiGu-21 byl starší podzvukový MiG-17F. Toto letadlo s kódovým označením Fresco bylo velmi obratným protivníkem a rozhodně odpovídalo Skyhawku. Mezi nimi tvořili páteř letecké války o Vietnam.