Prodejna Klatovy uzavřena, eshop v provozu. Osobní odběry objednávek a zboží pondělí a čtvrtek, ostatní dny lze po domluvě - volejte.

Airfix Henschel Hs123A-1 (1:72) (vintage)

  • EAN: 5055286661303
  • Výrobní číslo: AF-A02051V
  • Výrobce: Airfix
Značky
Airfix
Skladová dostupnost
K objednání: 1 ks

309,00 Kč

Hlídat cenu
Charakteristika

Plastikový model Airfix A02051V - letadlo Henschel Hs123A-1 v měřítku 1:72 ke slepení. Stavebnice obsahuje 38 dílků, rozpětí křídel 146 mm, obtížnost 2.Informace o předloze

Jak by se dalo očekávat od nového výrobce letadel, jenž se dříve podílel na výrobě lokomotiv, byl útočný dvojplošník Henschel Hs123 jedním z nejtvrdších strojů. Hs123 byl původně plánován jako střemhlavý bombardér a letoun pro přímou leteckou podporu a při svém bojovém debutu ve španělské občanské válce si vedl dobře, nicméně jeho nedostatečný dolet a relativně malý bombový náklad stály za rozhodnutím upustit od jeho dalšího vývoje, neboť se očekával brzký příchod jednoplošníku Ju- 87 Stuka. Navzdory těmto nedostatkům byly tyto nadále sloužící stroje na začátku druhé světové války vyslány do akce, a jejich piloti pomáhali zdokonalit umění přímé letecké podpory postupujících pozemních jednotek.Tyto mrštné malé dvojplošníky, které se předvedly jako extrémně odolné stroje, dokázaly ustát i značné poškození, vytěžit z útoků opravdové maximum a bezpečně donést své piloty domů. Hs123, který sloužil v době útoků Blitzkriegu proti Polsku, Francii a oblasti Nizozemí, si přišel na své během divokých bojů na východní frontě, kde byla letadla umístěna blízko předních linií a každý den vylétala na několik útočných náletů. Tento letoun se osvědčil jako natolik účinný pomocník, že byl vyřazen z provozu až na jaře 1944 a i tehdy teprve kvůli nedostatku provozuschopných letadel a náhradních dílů.