Prodejna Klatovy uzavřena, eshop v provozu. Osobní odběry objednávek a zboží pondělí a čtvrtek, ostatní dny lze po domluvě - volejte.

Airfix Hawker Siddeley Dominie T.1 (1:72) (Vintage)

  • EAN: 5055286661327
  • Výrobní číslo: AF-A03009V
  • Výrobce: Airfix
Značky
Airfix
Skladová dostupnost
K objednání: 1 ks

409,00 Kč

Hlídat cenu
Charakteristika

Plastikový model Airfix A03009V - letadlo Hawker Siddeley Dominie T.1 v měřítku 1:72 ke slepení. Stavebnice obsahuje 66 dílků, délka modelu je 214 mm, rozpětí je 199 mm, obtížnost 2.Informace o předloze:

Během šedesátých a sedmdesátých let minulého století musela díky široké paletě letadel sloužících u britského Královského letectva představovat neuvěřitelnou dobu pro piloty i nadšence do letadel. Snadno rozpoznatelný Hawker Siddeley Dominie T.1 nabídl RAF skvělou cvičnou platformu pro letecké techniky, navigátory i obsluhu zbraňových systémů. Svůj život začal jako jeden z prvních praktických obchodních tryskáčů na světě. Jeho rychlost a prostorná kabina z něj dělaly ideálního kandidáta na vojenskou službu. Využití našel při výcviku posádek připravovaných pro britské bombardéry třídy V (V bomber force) nebo námořní hlídkové letouny Nimrod. Díky čemuž se osvědčil, jako jedno z nejužitečnějších typů letadel ve službě u RAF, ze které byl nakonec stažen až v lednu roku 2011.