Prodejna Klatovy uzavřena, eshop v provozu. Osobní odběry objednávek a zboží pondělí a čtvrtek, ostatní dny lze po domluvě - volejte.

Airfix Handley Page Jetstream (1:72)

  • EAN: 5055286661334
  • Výrobní číslo: AF-A03012V
  • Výrobce: Airfix
Značky
Airfix
Skladová dostupnost
K objednání: 1 ks

409,00 Kč

Hlídat cenu
Charakteristika

Plastikový model Airfix A03012V - letadlo Handley Page Jetstream v měřítku 1:72 ke slepení. Stavebnice obsahuje 94 dílků, délka modelu je 220 mm, obtížnost 2.Informace o předloze:

Handley Page byl britský letecký výrobce, který se specializoval na konstrukci těžkých bombardérů a dopravních letadel.Koncem šedesátých let byl britský letecký průmysl ovládán jen dvěma firmami - Hawker Siddeley a British Aircraft Corporation. Firma Handley Page nedokázala konkurovat vládním zakázkám nebo velkým komerčním letounům a tak vyrobila svůj poslední návrh - Jetstream. Šlo o malý turbovrtulový letoun s přetlakovou kabinou a kapacitou 12 až 18 cestujících. Byl navržen především pro americký trh. Jetstream však přišel příliš pozdě na to, aby firmu Handley Page zachránil, a tak v březnu 1970 vstoupila do dobrovolné likvidace. Jetstream ale pokračoval jako úspěšný produkt, který byl zakoupen a vyráběn společností Scottish Aviation v Prestwicku i po jejím sloučení s ostatními firmami do velké společnosti British Aerospace v roce 1977.