Prodejna Klatovy uzavřena, eshop v provozu. Osobní odběry objednávek a zboží pondělí a čtvrtek, ostatní dny lze vždy po 17. hodině po domluvě..

Airfix Folland Gnat T.1 (1:48)

  • EAN: 5055286671906
  • Výrobní číslo: AF-A05123A
  • Výrobce: Airfix
Skladová dostupnost
K objednání: 1 ks

739,00 Kč

Hlídat cenu
Charakteristika

Plastikový model Airfix A05123A - letadlo Folland Gnat T.1 v měřítku 1:48 ke slepení. Stavebnice obsahuje 96 dílků, délka modelu je 140 mm, obtížnost 3.Informace o předloze:

Folland Gnat byl britský cvičný a také lehký stíhací proudový podzvukový letoun s šípovitým křídlem. Byl navržen jako cenově dostupný lehký stíhač na rozdíl od většiny ostatních typických bojových letounů, které byly větší, jejich pořizovací cena byla také vyšší. Královské letectvo (RAF) ho používalo jako cvičné letadlo. U zahraničních uživatelů se vedle cvičných letů dočkal i bojového nasazení.Ačkoli ho královské letectvo (RAF) nikdy nepoužívalo jako bojový letoun, přijalo cvičnou variantu Gnat T.1. Ve Spojeném království ho proslavily i akrobatické výkony pilotů ze skupiny Red Arrows. Gnat F.1 byl vyvezen do Finska, Jugoslávie a Indie. Indické letectvo se stalo největším uživatelem a nakonec letadlo vyrábělo na základě licence. Indie byla ohromena výkony během boje a pokračovala ve vývoji vylepšené varianty HAL Ajeet. V britských službách byl Gnat nahrazen letouny Hawker Siddeley Hawk.