Prodejna Klatovy uzavřena, eshop v provozu. Osobní odběry objednávek a zboží pondělí a čtvrtek, ostatní dny lze vždy po 17. hodině po domluvě..

Airfix D-Day Operace Overlord 75. výročí (1:76) (Giftset)

  • EAN: 5055286659591
  • Výrobní číslo: AF-A50162A
  • Výrobce: Airfix
Skladová dostupnost
K objednání: 1 ks

1 939,00 Kč

Hlídat cenu
Charakteristika

Plastikový model Airfix A50162A - diorama D-Day Operace Overlord 75. výročí v měřítku 1:76 ke slepení. Stavebnice obsahuje 410 dílků, délka modelu je 600 mm, obtížnost 2.Informace o předloze:

Brzy ráno 6. června 1944 přistály spojené síly spojeneckých armád na normandských plážích v severní Francii v nejambicióznější a nejdůležitější operaci druhé světové války. Vzhledem k tomu, že vzdušné jednotky již byly na zemi a bojovaly, začala námořní jednotka přistávat. Tato fáze operace měla kódové označení Neptun a sestávala z pěti invazních pláží, tří britských a kanadských (Sword, Gold a Juno) a dvou amerických pláží (Omaha a Utah). Samotným přistáním předcházel jak silný letecký útok, tak prudká námořní dělostřelecká palba z obrovské skupiny lodí kotvících na moři.Většina pláží byla pořízena s oběťmi, ale žádné vážné ztráty, s výjimkou Omahy, kde byla americká vojska přitlačena poté, co námořní bombardování nedokázalo zničit německou obranu. Ale i tato překážka byla překonána. Jakmile byly hlavy pláže zabezpečeny, spojenecké jednotky a vybavení byly rychle vyneseny na břeh, připraveny pokračovat a osvobodit okupované země západní Evropy a nakonec porazit Německo a vyhrát válku.Informace o modelu:

Tato kolekce pochází z normandské pláže, s tanky, přistávacími čluny, kamiony, stanovišti zbraní, vojáky a základnou diorámy, které vám umožní znovu vytvořit tento významný den. Dárkové sady Airfix jsou ideální pro pokročilejší modeláře a zahrnují lepidlo, akrylové barvy a štětce.