Prodejna Klatovy uzavřena, eshop v provozu. Osobní odběry objednávek a zboží pondělí a čtvrtek, ostatní dny lze vždy po 17. hodině po domluvě..

Airfix Bristol Bulldog (1:72)

  • EAN: 5055286661297
  • Výrobní číslo: AF-A01055V
  • Výrobce: Airfix
Značky
Airfix
Skladová dostupnost
K objednání: 1 ks

189,00 Kč

Hlídat cenu
Charakteristika

Plastikový model Airfix A01052V - letadlo Hawker Demon v měřítku 1:72 ke slepení. Stavebnice obsahuje 31 dílků, rozpětí křídel 125 mm, obtížnost 2.Informace o předloze:

Období mezi první a druhou světovou válkou představovalo zlatou éru britského letectví. Na svět tehdy přišla některá z nejhezčích letadel, která u RAF sloužila. Řada z těchto strojů, s jejich blyštivými stříbrnými trupy a pestrobarevnými značkami perutí, také představovala naprostý vrchol technologie dvouplošníků. Uvedení lehkého bombardéru Hawker Hart byla pro RAF tak trochu ostuda, protože rychlostí překonal stávající stíhací letoun. Odpověď na tuto otázku však byla jednoduchá – požádat společnost Hawker Aviation, aby postavila i stíhací verzi svého Hartu. Nový dvousedadlový stíhací Hart, poháněný silným motorem Rolls Royce Kestrel, zaznamenal velký úspěch, jenom byl brzy přejmenován na Demon, aby se oba stroje snadněji rozlišovaly. Těchto elegantních stíhaček se nakonec vyrobilo přes 300. Zlatá éra dvouplošníků bohužel nastala právě ve chvíli, kdy už vznikaly první návrhy jednoplošných letadel, a tak bylo období jejich nadvlády velkolepé, ale krátké. Krátce poté, co byl Demon poslán do boje proti novým generacím rychlých dvouplošných bombardérů, objevil se nový Bristol Blenheim a svým výkonem z něj udělal zastaralé letadlo téměř přes noc.